pirmadienis, sausio 10, 2011

George Orwell ● 1984-ieji

Oficiali anotacija:
Pasislėpęs pakrikos Tiesos ministerijos Registrų skyriuje Vinstonas Smitas sumaniai perrašo praeitį, kad ji atitiktų Partijos poreikiams. Tačiau giliai širdyje jis priešinasi totalitariniam pasauliui, kuriame gyvena, pasauliui, kuris reikalauja absoliutaus paklusnumo ir kontroliuoja žmogų viską matančiais monitoriais ir budria Didžiojo Brolio akimi. Trokštantis tiesos ir laisvės Smitas užmezga meilės romaną su savo kolega Džiulija, tačiau netrukus supranta, kad šiame košmariškame pasaulyje meilė yra neapykanta, karas – taika, o tikroji laisvės kaina – išdavystė.Pradžia visiškai neužkabino ir kad knyga nuostabi tikrai nerėksiu.  Istorija  nėra kažkokia labai įspūdinga. Įspūdingos ir keistos yra laiko ir vietos aplinkybės jai vystytis. Lyg ir 1984-ieji metai, lyg ir Londonas, tačiau viskas taip supainiota, kad imi ir pradedi tuo nebetikėti. Toks jausmas, kad romanas lyg kokios Nostradamo pranašystės parašytas kokiems šimtui metų į priekį, pavyzdžiui, kokiems 2050-iesiems ar panašiai... ir visai tikėtina, kad valdžia šitaip žais ir manipuliuos žmonėmis. Nebeliks istorijos, arba ji bus keičiama, naikinama... mintys bus skaitomos, nebebus meilės, jausmų ir kitų, dabar tiesiog natūraliais vadinamų, dalykų. Logiškai suvoki, kad tokie dalykai turi nemažą tikimybę iš tikrųjų atsirasti pasaulyje ir pradedi bijoti. Skaitant viskas be galo baisiai neatrodė, nes, matyt, jau seniai yra atsiradęs kažkoks nujautimas, kad viskas kažkada pasieks tokio nenormalumo ribas, jog patys tuo patikėsim ir priimsim kaip visiškai logiškus ir padorius niuansus. Didelis pliusas autoriui už įžvalgumą. Ir už bebaimiškumą, nes ne kiekvienas drįsta tokius dalykus garsiai išrėkti. Rekomenduoju.

Kaina: aš mokėjau 19,60Lt
Puslapiai: 264
Leidykla: Jotema
Išleista: 2007 m., Kaunas

6 komentarai:

 1. O čia jau modernioji prozos klasika...
  Matyt, nebuvo daugiau tokio talentingo rašytojo, kuris būtų šitaip dėjęs ant vienos pasaulio pusės ir šitaip mąsliai ant jos varęs.
  Šį rekomenduoti verta visiems - Orwellą pažinti reikia vien dėl savo erudicijos lygio. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Visiškai pritariu. Įžvalgus rašytojas.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ir vėl negaliu nesutikti su Aurimu, Orwell'as yra gėris tiesiog, o šią knygą perskaityti būtina visiems

  AtsakytiPanaikinti
 4. Dori, taigi aš nesakiau, kad jis blogis. Gėris, patiko man tos visos aplinkybės, tik faktas tas, kad MAN kažko šioje knygoje trūko.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Viena mėgstamiausių knygų. Labai labai. Net turiu Big Brother nuotrauką ant kambario durų pasikabinusi :DD
  M.P.

  AtsakytiPanaikinti

♥ Man labai patinka skaityti Jūsų komentarus ir į juos atsakyti :) ♥