Laurent Gaudé ● Skortų saulė

Oficiali anotacija:
Romano “Skortų saulė” veiksmas vyksta pietinėje Italijoje ir pasakojama apie penkias Skortų šeimos kartas, kurios vienaip ar kitaip bando įsitvirtinti savo krašte.
Skortų giminę persekioja gėdos dėmė. Nedideliame kaime Montepuče Skortos gyvena vargingai ir nesusikrauna turtų, bet prisiekia iš kartos į kartą perteikti savo gyvenimo patirtį. Išskyrus kuklią šeimos įmonę – tabako krautuvėlę, kurią pasistatė už vadinamuosius “Niujorko pinigus”, – jų turtas toks pat nematerialus kaip ir patirtis, susidedanti iš prisiminimų, išminties prošvaisčių, džiaugsmo kibirkštėlių...Ir paslapčių. Visą istoriją buvusiam Montepučo klebonui pasakoja senutė Karmela, nes bijo, kad netrukus viską pamirš.
 


Nesitikėjau tokios jaukios istorijos, kuri prasideda ne visai jaukiai, kai vienas tvarkos pažeidėjas supainioja moteris ir taip pradeda Skortų giminę. Vienas po kito gimsta įdomūs žmonės, asmenybės su savomis vertybėmis ir savais nusistatymais. Kiekvieno skyrelio gale pasakojami dalykai šiek tiek nukelia į ateitį, o iki vidurio knygos nesupratau, kas yra pasakotoja. Labai paprastas santykis su mirtimi - tiesiog - taip turi būti ir niekas nieko negali pakeisti... juodas darbas, prakaitas, motyvacija - akivaizdžios Skortų giminės vertybės. Taip pat aptikau ir labai jaukių ir gražių minčių apie šeimą, darbą, gamtą. Tikrai jaukesnė ir įdomesnė knyga, nei tikėjausi prieš ją imdama skaityti. Vaizdinga kalba, gražūs aprašymai.

Kaina: ~27lt
Puslapiai: 200
Leidykla: Alma littera
Išleista: 2005 m., Vilnius