MERGINA IŠ ANTIKVARIATO – Kathleen Tessaro

Imdama šį romaną tikėjausi lengvo, vasariško skaitinio. Maniau, bus apie pasimetusią merginą, kuri naiviai kažką prisidirbs, įsimylės, vėl ką nors pripainios ir galiausiai ras savo laimingą pabaigą. Ką gavau... istoriją apie jauną merginą, kuri staiga yra priversta pažvelgti savo praeičiai į akis, kuomet ji sutinka ekstravagantišką moterį, sutiktą seniau. Ir iš tos praeities, kurios ji toli gražu nenorėtų prisiminti.

Visą istorija autorė pasakoja didžiosios depresijos Amerikoje metu. Veiksmas šokinėja iš Bostono į New York, šokinėja ir laikas, nes Meivė iš NY grįžta į Bostoną, įsidarbina mažame jaukiame antikvariate... ir vis bando slėpti savo praeitį, ir net kilmę, tačiau apie juos sužinome iš autorės pasakojimų. O senovinių daiktelių pardavėjas nuostabus, padeda Meivei, Mėjai, kaip ji ten pati prisistato, ją įdarbina ir per daug nebeklausinėja.

Skaudžiausia dalis, šioje istorijoje tikrai nėra Meivės praeitis... daug sunkiau skaityti apie jos bandymus pritapti aukštuomenėje, ir apie alkoholizmo problemą. Ir apie jaunystės klaidas, kurios daro stiprią įtaką jos dabarčiai... Ir vis tik palikta labai daug neatsakytų klausimų. Ypač apie Meivės tėvą. Taip vis tikėjausi, kad motina jai viską papasakos... o tas taip ir neįvyko.

Kaip jau minėjau, romane kalbama apie tikrai sudėtingas temas, tad tie, kurie iš pavadinimo ir viršelio tikitės kažko labai lengvo, nežinau ar ši knyga yra tai, ko ieškote. Paliesti ir žydai, ir afrikanų genčių genocidas, ir luomų skirtumai... daug visko, bet skaityti tai netrukdė, o buvo visai įdomu, kad ne tuščių dialogų prirašyta, o istorinių motyvų. Nustebau pati, bet tikrai labai patiko.