MAKBETAS — Jo Nesbo

Prisipažinsiu, tai buvo pirma Nesbo knyga, kurią perskaičiau. Ir vos perskaičiusi supratau, kad ne nuo tos pradėjau. Reikėjo imtis Hario Hulės. Bet, nebeatsuksiu laiko atgal.
Anais metais vos tik susipažinau su detektyvais ir trileriais, buvau įsitikinusi, na kai rankos prieis iki Nesbo... nebepaleisiu...
Ši istorija priklauso Šekspyro projektui - įvairūs autoriai, remdamiesi senaisiais dramaturgo kūriniais rašo viską naujai. Įvelka į naują rūbą ir pateikia modernią kūrinių versiją.
Makbetas gyvena tamsiame mieste, kuriame viskas valdoma korupcijos, narkotikų, prostitucijos ir lošimų. Pats Makbetas - buvęs narkomanas, įsimylėjęs buvusią prostitutę - lošimo namų savininkę Ledi. Makbetas - detektyvas, policininkas. Kažkas, į kažką kreiptumeisi ištikus nelaimei.
Tačiau Makbetas trokšta visko. Valdžios, miesto, ir kad visi šliaužiotų jam po kojomis. Ir dėl tos valdžios jis žudo. Vedamas paranojos, narkotikų ir ambicijų jis imasi tokių veiksmų, kuriuos sunku suvokti protu...
Prisipažinsiu - šio Šekspyro kūrinio aš neskaičiau. Ar skaitysiu? Manau, kad vis tik ne. Jei moderni versija man neištansliavo žinutės, kaži ar tai pavyks senajai, eiliuotai versijai.
Vienu metu mąsčiau - ir daug. Po to supratau, kad ši knyga žiauri. Čia nėra gerų veikėjų. Čia tiesiog vienas tamsesnis už kitą. Viskas turi pasekmes. Ir skaudžias.
Ar man patiko? Kadangi 600psl. knygą perskaičiau per dvi dienas, tai parodo, kad padėti ją šalin buvo sunku. Daugiau plėstis nenoriu - skaitę Šekspyrą puikiai žinote, kame čia esmė. Neskaitėte, nusiteikite žiauriai istorijai.
Leidyklos dovana.