VIENI METAI. ATSKIRAI - Taylor Jenkins Reid

Istorija mane sužavėjo. Kai dabar siaučia skyrybų bumas, tokią knygą tik ir norisi duoti visiems aplinkiniams paskaityti. Tik viršelis, ajajai, koks negražus, koks išplaukęs ir nefotogeniškas. Tad neapsigaukite — turinys už jo — puikus!
Lorena ir Rajanas jau daug metų gyvena kartu. Augina šunį. Dalinasi buitimi. Tačiau panašu, kad tik tai juos ir sieja. Jie vienas kito nekenčia. Myli, bet negali pakęsti. Galiausiai abu susėda ir nusprendžia, kad reikia kažką daryti — nei vienas iš jų nepamini skyrybų, tačiau supranta, kad tai gresia. Vietoje to abu sumąsto, kad geriausia išeitis bus pertrauka. Metų pertrauka. Rajanas susikrauna daiktus, palieka Lorenai šunį ir abu sutaria, kad nebendraus visus metus.
Šita istorija mane taip maloniai nustebino, kad buvo sunku pačiai patikėti. Kiekvienas veikėjas, pokalbis ir įvykis buvo tokie natūralūs ir tikri, kad skaičiau ir mėgavausi. Aš manau, kad kiekvieni santykiai yra juodas darbas. Tu turi nuolat vienas kitą palaikyti, pastumti, pajudinti; linkėti tik sėkmės ir laimės, norėti geriausio savo žmogui ir mokėti susitarti, atrasti geriausius rezultatus duodančius kompromisus. Skamba lengvai? Man - taip. Bet puikiai žinau, kad realybė yra kiek kitokia. Kai vienam viskas atrodo vienaip, kitam gali atrodyti visiškai priešingai ir tas elementarus kompromiso ieškojimas gali pavirsti dar aštresniu konfliktu.
Visa knyga tokia paprasta, bet joje tiek daug psichologijos ir analizės. Savęs, santykių, kitų žmonių veiksmų. Ir į viską pažvelgta iš skirtingų perspektyvų — neatskleisiu kaip, nes man tas būdas pasirodė labai patogus sutapimas, bet vis tiek, kad ir kaip bebūtų, man patiko autorės pasirinkimas papasakoti ir vyro istoriją.
Skaičiau, daug mąsčiau, analizavau, veikėjai kaltino vienas kitą, aš juos irgi, bet vis tik tas žmogiškumas čia ėmė viršų. Tokia istorija, kurių yra šimtai realybėje, tik čia žmonės dažniau nuleidžia rankas, nei pasirenka čia minėtus būdus viskam pataisyti. Arba bent jau pabandyti. Visada esu linkusi manyti, kad geriau pabandyti ir jaustis padarius viską, ką gali, nei per anksti pasiduoti.