Apie 2019 metus ir GERIAUSIAS ir ne tokias geras KNYGAS

Ak, kokie keisti buvo metai. Blogais jų vadinti negaliu, nes sutikau ne vieną ir ne du nuostabius žmones. Pasikeitė prioritetai, suvokiau, ko noriu gyvenime ir išmokau pasakyti žmonėms, kad noriu pabūti viena. Suvokiau, kad skaitymas ir rašymas yra mano didžiausi varikliai ir kiekviena nauja istorija priverčia širdį kalatotis vis kitaip (va, kaip poetiškai). Supratau, kad apžvalgų rašymas yra kažkas įdomaus ne tik man, kaip jas rašančiai, bet ir skaitantiems, nes per metus gavau dešimtis nuostabių žinučių ir džiaugsmo šūksnių iš žmonių, kurie atrado mano pakunkuliavimus ir pagal juos renkasi, ką skaityti toliau.
Bet iš esmės anie metai man buvo sunkūs. Gal, tiksliau, nesėkmingi. Nepavykdavo beveik niekas, ko ėmiausi. Pradėjau viena, išslydo; kita, vėl panašus rezultatas. Aš žinau, kad kai kurie dalykai nevyksta iškart ar vos tik užsimanai, bet vis tiek skauda, kai nori, gali, o iš tavęs atima. Nenoriu skųstis, esu sveika, laimingesnė nei kada nors prieš tai, tačiau be galo džiaugiuosi, kad apskridome apie saulę ir galų gale galim versti naują puslapį. Nesibrėžiau šiems metams neįtikėtinų ir neįveikiamų tikslų, tačiau ėmiau mąstyti kitaip ir bandau labiau mėgautis tuo, ką turiu dabar.
Esu labai laiminga dėl kelių dalykų: metų pradžioje dirbau knygų mugėje, tai buvo neįtikėtina patirtis ir to nepamiršiu niekada. Mano gyvenime atsirado radijas, kur kartas nuo karto vis pakalbu apie knygas ir tuo mėgaujuosi bei atsikratau savo baimių ties kiekvienu tiesioginiu eteriu.
Taip pat esu dėkinga visoms leidykloms, su kuriomis draugauju jau seniau, ir toms, kurios į mano gyvenimą atėjo pernai: Baltos Lankos, BALTO leidybos namai, Leidykla "Tyto alba", Leidykla Briedis, Leidykla Sofoklis, Svajonių knygos, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla... esu be galo dėkinga už pasitikėjimą ir tai, kaip dosniai dalinatės.
Ir, žinoma, svarbiausia dalis, nes ko mes čia dar susirinkome?
Per anuos metus perskaičiau 131 knygą. Pačiai neįtikėtinas skaičius.
METŲ GERIAUSIOS (eiliškumas atsitiktinis):
BALTOJI CHRIZANTEMA – Mary Lynn Bracht
VISAS GYVENIMAS – Robert Seethaler
KIRKĖ – Madeline Miller
ANYTA – Sally Stepworth
KITA RANKA – Chris Cleave
KARAS, IŠGELBĖJĘS MANO GYVENIMĄ ir KARAS, KURĮ GALIAUSIAI LAIMĖJAU – K.Brubaker Bradley
EIME SU MANIMI – Karma Brown
KELEIVIS – Ulrich Alexander Boschwitz
VIENI METAI. ATSKIRAI – Taylor Jenkins Reid
APŠVIESTOJI – Tara Westover
Dar kelios vertos paminėjimo knygos, dalį jų svarsčiau traukti dešimtukan:
Tai, ko netekome ugnyje
Dienų piramidės
Prašau, pasirūpink mama
Kitais metais Havanoje
Šiaurė ir pietūs
Paskutinė malonė
Kai viskas pasakyta
Prarasta žmona
Nemirtingieji
Ką praleidau, kol miegojai
Pilna burna paukščių
Graudaragio užkalbėjimas
Ir, knygos, kurios vienaip ar kitaip nuvylė, nepateisino lūkesčių, nepatiko ar nebeturėjau noro ir kantrybės jų pabaigti. Gaila savo brangaus laiko, be to, skaitymas turi teikti malonumą.
Trys tiesos apie Elsę – numečiau. Knygą įpusėjau, iškart atspėjau esmę, o skaitėsi itin nuobodžiai...
Žali – numečiau. Knygų įprastai nemėtau, bet, bet, deja... ne mano knyga visomis prasmėmis.
Paskutinioji žemės žmonių karta – numečiau. Pasisakysiu labai liaudiškai – Gavelį skaityti galėčiau tik apsirūkius, o kadangi nerūkau nieko, nuo ko suprasčiau jo tekstus, knygą teko mesti. Ir ačiū, daugiau ne.
Ir kelios knygos, kurias skaičiau, tačiau nieko nebūčiau praradusi, jei būčiau neįveikusi:
Vienintelė istorija
Laikinai jūsų
Meilės gyvenimas
Šviesi valanda
Tobuli gyvenimai liepsnoja skaisčiau
Bėgūnai
Esu nežmoniškai visiems dėkinga už palaikymą ir kiekvieną gražų komentarą. Tai mane stumia judėti toliau, dalintis, kalbėti, kunkuliuoti, nebijoti pasisakyti ir būti savimi.
Būkit geri vieni kitiems, laimingi ir sveiki. Ir, žinoma, puikių skaitinių.

Kai kurios knygos - leidyklų dovana. 

Ir nepamirškite, mane galite rasti Instagrame, kuriame dalinuosi daugiau ir dažniau, nuolat pasakoju apie visokius nuotykius, ne tik knygas, tad kviečiu susitikti ir ten: https://www.instagram.com/gretabrigita.lt_apie_knygas/