NE ANGELAS - Penny Vincenzi

Jei sakyčiau, kad nebijojau šios knygos, meluočiau. Beveik 900 puslapių – ir visos trys dalys tokios. Ką ten tiek rašyti? Laukiau to meto, kai priartėtų keli laisvadieniai, o kai kuriomis dienomis po porą skyrių susifotografuodavau, kad nereiktų į darbą vežiotis visos „plytos“. Perskaičiau per keturias dienas, nes negalėjau atsitraukti.
Romane pasakojama apie jauną ir gana protingą bei stiprią moterį. Tokią, kuri aplenkė laiką ir įrodė, kad net ir prieš šimtą metų moterys buvo kažko vertos. Selija susiveikia norimą vyrą ir susilaukia vaiko, tačiau tai tikrai nėra svarbiausias dalykas jos gyvenime; kai vyras su seseria valdo leidyklą, prie kurios gyvavimo noriai prisideda ir Selija. Tai tampa didele kliūtimi jos santuokai, nes kaip čia moteris dirbs, juk jos vieta namuose!
Daaaaaug visko čia, labai daug, apie siužetą būtų galima kalbėti ilgai, tačiau pasakysiu paprastai – tiesiog vyko gyvenimas. Žmonės gyvenimo, gimdė, mirė, apgaudinėjo, mylėjo, dirbo, kovojo... visi devyni šimtai puslapių to pilni, tiesiog persunkti noro gyventi, o ne tik egzistuoti. Tai viena iš tų pavyzdinių knygų, kur galime daug pasimokyti iš pagrindinės veikėjos, kuri buvo tokia stipri, kokios pabijo kartais būti net ir šiuolaikinės moterys.
Skaitydama šią knygą žavėjausi ne tik moterimis joje, tačiau ir tuo, jog čia buvo sudėta daug istorinių įvykių. Vieni jų buvo paminėti akivaizdžiai, apie kitus buvo galima perskaityti tarp eilučių, tačiau puikiai pavaizduotas santykis tarp Amerikos ir Europos, ir tarp žmonių skirtingose Atlanto pusėse leido dar labiau mėgautis istorija. Visa knyga tarsi gidas po dvidešimto amžiaus pradžią – Titanikas, finansinės krizės, Pirmasis pasaulis karas...
Ir aš, kaip žmogus, kurio gyvenime knygos užima nepaprastai svarbią vietą, negaliu nepaminėti ir leidybos pasaulio, buvo nepaprastai įdomu paklaidžioti tais koridoriais. Esu tikra, kad viskas skiriasi kaip diena ir naktis, nei buvo tuomet, tačiau bent jau galima susivokti, kaip viskas patobulėjo.
Tai pramoginis romanas, jame daug veiksmo, daug santykių peripetijų, bet tikrai palieka kažką dūšioj, skaityti įdomu nuo pat pradžios iki pabaigos, nežinau, ar buvo labai nuobodžių epizodų. Stogo nenunešė, bet tikrai, labai patiko. Ypač Selijos personažas. Nekantrauju sužinoti, kaip jų gyvenimai klostysis toliau, nes kažkodėl nebeabejoju, kad ir kitos dvi dalys bus nuostabios.

Leidyklos dovana. 

Susitikime INSTAGRAM, ten dalinuosi daugiau ir dažniau, tad jei įdomūs knyginiai gyvenimai, kviečiu draugauti!