AVARIJA - Robin Morgan-Bentley

Pradinių klasių mokytojas Benas partrenkia vyrą, kuris galiausiai miršta. Kol jis guli prijungtas prie aparatų ligoninėje - Benas susidraugauja su jo žmona Alisa ir sūneliu Maksu. Tačiau ar viskas yra tik kaltės vedamo vyro noras padėti, ar šis tas daugiau?

Po paraliais, Benas yra toks vyras, kokį bijočiau sutikti naktį, dieną, ligoninėje, policijoje ar bažnyčioje… Nieku gyvu nenoriu išduoti daugiau - tačiau anotacija gana atvira ir netgi ten klausiama apie ribų peržengimą. Autoriaus sukurtas Beno personažas šiaip manęs nebūtų šiurpinęs, tačiau tam tikromis akimirkomis, kuomet viskas buvo pasakojama iš jo perspektyvos, aš suvokiau, kad viskas čia yra kitaip, nei mums ar Alisai atrodo.

Iš psichologinės pusės ši istorija, mano nuomone, sukalta puikiai. Nekalbu tik apie įtampą. Dar mane siaubingai erzino faktas, jog ir taip be galo pažeidžiamą moterį galima sugniuždyti dar labiau, nes ji pati nežino ko nori tokiu sunkiu jai metu. O kur į visa tai įtrauktas vaikas! Bet čia romano pliusas, ne minusas, sukurti veikėjus, dėl kurių imi jaudintis, sugeba ne kiekvienas rašytojas.

Tačiau be to tai tiesiog gana greitas romanas, o trilerio elementai čia atsirado tik antroje jo pusėje. Ir nebuvo labai jau netikėti, matant, kaip buvo vystomi personažai ir bandomos jų ribos. Jei būtų buvę tik tiek, vertinčiau kaip paprastą, vidutinį romaną, o, bet, tačiau - pačioje pabaigoje atomazga sumaišė visas kortas ir mano akimis žiūrint, pagerino romaną. Žinau, kaip rizikinga yra mestelti ką nors panašaus skaitytojui paskutiniuose puslapiuose, tačiau šiuo atveju tai suveikė, o visa situacija, kurioje atsidūrė Alisa, pasirodė dar baisesnė. ⠀

Imsiantys į rankas šį romaną, nusiteikite psichologinėms problemoms, gedului, veiksmo elementams pabaigoje ir tikrai įdomiai sukurtiems veikėjams.

Leidyklos dovana.

Susitikime instagrame!