GYVENIMAS PO PRIEDANGA - Amaryllis Fox

Labai retai skaitau negrožinę literatūrą, tikrai retai, tačiau pastaruoju metu į rankas vis dažniau patenka istorinės, informatyvios knygos ir kartais pačiumpu kokius memuarus. Ir tikrai dažnai pabrėžiu tai, kaip man įdomu skaityti apie moteris, kurios patenka į vadinamąsisas vyriškas sritis ir jose sukasi kaip vijurkai. Tai ir šioji knyga būtent apie tai - Amaryllis Fox buvo dar visai jaunutė, kuomet ji visiškai slapta nuo šeimos ir kitų jai brangių žmobių ėmėsi CŽA agentės darbo. Ir dar ne bet kokios agentės, o tokios, kuri dirbs savarankiškai, neturės teisinės neliečiamybės ir rizikuos savo kailiu.

Labai gaila, bet šioje knygoje paties darbo CŽA atskleista buvo nedaug, o ir manęs neįtikino iki galo. Kodėl? Todėl, kad man būtų buvę įdomiau ne vardai, o darbai ir paaiškinimai. Konkretūs paaiškinimai. Pabandysiu pateikti labai paprastą pavyzdį. Kažkada atėjau į pirmąją anglų kalbos gramatikos teorijos paskaitą, ir dėstytoja net neperspėjusi ėmė mums aiškinti apie visokius skirstymus, grafikus, schemas ir panašius dalykus. Tačiau man reikia atsakymų ir logiškų paaiškinimų, kad klausimų su laiku ne daugėtų, o mažėtų, tad man reikėjo žinoti: ką ir dėl kokios priežasties mes skirstome į tam tikras grupes? Skaitydama šią knygą kartais norėjau klausti to paties. Misija, darbas, priedanga - o kodėl? Ko siekiama, kokio rezultato tikimasi? Dažniausiai, žinoma, buvo bandoma užkirsti kelią vieniems ar kitiems teroro išpuoliams. Tačiau neketinu plėstis ir pasakoti to, kokia mano nuomonė yra apie JAV karių siuntinėjimą kur valdžia užsimano dėl jiems patiems suprantamų priežasčių.

Tačiau neslėpsiu, man patiko tai, kaip protinga ir apsukri moteris sėkmingai vykdė jai pavestas misijas, kaip ji kovojo už savo šalį (?), kaip visa tai darydama sugebėjo sukurti šeimą ir pagimdyti vaiką, o būdama nėščia dar lakstė ir vedė derybas su potencialiais teroristais.

Buvo įdomu keliauti su Amaryllis, tik norėjosi mažiau jos vaikystės, daugiau darbo peripetijų. Mažiau „ko“, daugiau - „kodėl“, nes jei jau pasakoti apie tokius svarbius mūsų pasauliui dalykus, tai tik nesukeliant daugiau klausimų, o pateikiant atsakymus.

Leidyklos dovana.

Susitikime instagrame!