KUŽDESIŲ TINKLAS - Chandler Baker

Dar viena iš tų knygų, kurios gana ryškiai mirgėjo užsienio skaitytojų rankose. Tai romanas apie šiandien aktualias temas - priekabiavimą, išnaudojimą, lyčių nelygybę įvairiose skirtingose situacijose. Tai knyga, kurią rekomenduočiau skaityti ne tik moterims, kurios daugumą situacijų atpažins, atsidus, mintyse sau prisipažins, kiek daug visko yra ir joms gyvenime nutikę… ir, aišku, rekomenduoju perskaityti ir vyrams, kad žinotų, kada to rodomo dėmesio gali būti per daug, kada tas dėmesys gali tapti nemalonus.

Slouna, Ardė ir Greisė jau daug metų kartu dirba geros reputacijos įmonėje. Netrukus į jų tarpą įsilieja naujokė Katerina - tarsi šaltas vėjo gūsis, kuris sujudina visus popierius ant stalo, užtrenkia langą, girgždina duris. Atėjus naujokei - atmosfera darbe tarsi pasikeičia, moterys supranta, kad gana šnabždėti, reikia imti kalbėti apie jų visų vadovą Eimzą, apie darbo sąlygas, kurios kartais priverčia jaustis išnaudojamomis. Moterys nusprendžia nebetylėti, kuždesius įgarsinti ir pasisakyti.

Vienais klausimais aš esu gana arši. Apie lygias teises, arba tiesiog, apie žmogaus teises galiu kalbėti ilgai, neužsičiaupdama. Nekenčiu diskriminacijos, nelygybės, neteisybės. Tačiau šioji knyga parodė visa tai iš tokios gana įdomios perspektyvos - per mažus, smulkius dalykus. Tokius, kaip slepiama pieno pompa po stalu, kaip moters ginčai su vyru apie tai, kad ji daugiau nei jis uždirba, ir kokią įtaką tai daro vyro ego. Per diskusijas apie sijono ilgį. Per mintis, kai su savimi deriesi ar vaikai, ar karjera. Sąrašą galėčiau tęsti, ir esu tikra, bet kuri moteris, įžengusi į trečią dešimtį ar ją perkopusi supras ir atkreips dėmesį į didesnę dalį romane pasakojamų dalykų.

Ar čia daug perspaustų dalykų? Taip, kaip ir gyvenime, kai kažkas pasidaro madinga, tai kabiniesi dėl kiekvienos smulkmenos, kartais sutirštindamas spalvas. Ar čia tuo pat metu ir daug tiesos, daug matytų ir kažkur girdėtų pavyzdžių, kuriuos kai kuriuos iš mūsų esame patyrusios? Deja, bet taip. Dabar madinga vyro kabinimą nurašyti priekabiavimui, tačiau ta riba vis tik yra labai trapi ir lengvai peržengiama. Nenoriu moralizuoti - tačiau visi sutiksite, kad komunikacija ir dar kartą komunikacija yra svarbiausia norint nieko nenuskriausti. Tačiau ši knyga yra apie galios žaidimus, apie tai, kaip aukštesnes pareigas užimantis vyras turi daugiau ir gali daugiau nei moteris. Ir dar labai tikėtina, išlips sausas iš balos, kuomet moterys liks pačios kapstytis paliktos purve. ⠀

Nėra ši knyga vien tik taikanti į tai, kad visi vyrai blogi, o moterys vargšės, nėra taip. Aš čia mačiau ir kitokių dalykų, kurie nupiešia realų vaizdą, be pagražinimų, tad tikiuosi, tai įžiūrės ir kiti skaitytojai, nes, pasikartosiu, kalbėti šiomis temomis reikia, ir kalbėti reikia garsiai.

Leidyklos dovana.

Susitikime instagrame!