TU ATEIK Į PASIMATYMĄ. Nelly Paltinienė - Irma Laužikaitė

Labai džiaugiuosi, kad Irma parašė šią knygą. Šiaip nebūčiau skaičiusi, o štai dabar perskaičiau ir džiaugiuosi, kad skaičiau. Jaučiuosi nemažai sužinojusi ne tik apie sovietmetį, bet ir apie lietuviškos estrados virtuvę. O ko tik ten nebūdavo - ir juokas, ir ašaros, ir gyvatynas už nugaros ir beprotiškas vienas kito palaikymas bei baliai, persipinantys su disciplina.

Į knygą žiūrėjau truputį skeptiškai - na kodėl man turėtų patikti, kai aš jos niekada nesiklausiau? Tačiau ėmus skaityti Nelly istoriją, supratau, kad čia ne tik muzika, laikmetis ar politika, tačiau ir labai stiprios moters istorija. O mano skonį bent kiek geriau žinantys puikiai supranta, kad bus įdomu.

Nelly gyvenimas prasidėjo nuo tikrai sunkios vaikystės: daug vargo, atskirtis nuo šeimos, vaikų namai, kartais net tiesiog bandymas išgyventi. Bent jau iš šios istorijos pasirodė, jog Nelly niekada ir neplanavo nuleisti rankų ar pritildyti balso. To balso, kurį visi klausytojai garbino, dėl kurio buvo perpildomos salės ir kitos koncertų vietos. Bet vis tik iš knygos supratau tai, jog Nelly su savo charizma buvo be galo mylima žmonių. Jie ateidavo ne tik jos pasiklausyti, bet ir pamatyti gyvai. Perskaičiusi šią knygą supratau, jog ši moteris iš tiesų buvo legenda. Vertinama, gerbiama ir kartais net šlovinama.

Mačiau, jog rašydama šią knygą Irma nesirėmė tik Nelly pasakojimais - juos papildė kiti mus gerai žinomi žmonės, kalbėję apie Nelly pačius gražiausius dalykus, dalindamiesi prisiminimais apie estradą ir nuotykius koncertų metų ir po jų. O kur dar visos knygoje sudėtos nuotraukos! Daug ką buvo galima pamatyti, jei perskaityti nepakaktų.

Vis tik suvis labiausiai man patiko pačios Nelly mintys, filosofija, pozityvumas. Ne tas ir ne toks, nuo kurio pasidaro per saldu, o tiesiog paprastos mintys apie gyvenimą, apie gerumą, apie santykius su kitais žmonėmis. Susidarė įspūdis, kad Nelly pasaulį kartais matė net daug geresnį, nei jis yra ar tuo metu buvo.

Pabaigoje graudinausi. Nežinau ką aš radau, nei kodėl mane taip palietė, bet ir aš susižavėjau Nelly. Jos asmenybe, mintimis ir tuo, kaip ji mato pasaulį. Drįsčiau teigti, jog kaip tiek daug mačiusi ir patyrusi moteris (tiek teigiamų, tiek neigiamų dalykų), ji nepasikėlė, nesusireikšmino. O tokios sėkmės sulaukusiam žmogui tai yra didžiulis laimėjimas. Buvo gera su ja susipažinti. 

Leidyklos dovana.

Susitikime instagrame!