MERGINŲ MIESTAS - Elizabeth Gilbert

Devyniolikmetę Vivianą išmeta iš koledžo ir ištremia pas tetą Pegę į Niujorką, kur jauna mergina įgauna laisvę. Viviana čia atsiaugina sparnus ir ima leistis į nuotykius. Darbas teatre ir nuolatinis buvimas įvykių centre tik pakursto jaunos moters ambicijas ir ji ima savo gyvenimą į rankas. Viviana ne tik mėgaujasi laisve – ji ją išnaudoja iki paskutinio siūlo. Visomis įmanomomis prasmėmis.

Labai gerai prisimenu save, kai ruošiausi vykti į Niujorką. Širdis spurdėjo iš laimės, nes visa literatūra ir filmai manyje tarsi suarė dirvą ir mane tam paruošė. Tačiau neslėpsiu – tai, ką skaitome ir matome ekranuose, yra tik vaizdas. Niekas niekada nenupieš ir nepaaiškins to jausmo, kaip apsvaigsta galva išėjus iš centrinės stoties, kai tave apsupa visi tie milžiniški dangoraižiai. Niekur niekada neradau to jausmo, tik nuvykus į patį miestą ir pasivaikščiojus jo gatvėmis ir parkais. Tad supratau Vivianą. Vivianos jausmai kai kuriomis akimirkomis buvo mano jausmai. Jos noras lėkti ir šaukti iš laimės prilygo manąjam. Jos nuotykiai ir pasirinkimai buvo man artimi, artimi mano patirtims tame pačiame mieste. Ir būtent todėl ši knyga man taip patiko – kartais atrodė, jog skaitau apie save.

Istoriją pasakoja Viviana pati – bent jau pradeda pasakojimą būdama sena, išmintinga moteris. Moteris, patyrusi daug nuotykių, daug skaudulių, neteisybės, meilės, miegojusi su begale vyrų, šokusi šimtuose vakarėlių – ir nesigailinti nieko. Ir tai man pasirodė velniškai artima. Tas noras nugyventi visą gyvenimą taip, kad ir senatvėje nieko nesigailėtum. Kad viskas, ką patyrei, keltų šypseną, o ne skausmą. Nors, neslėpsiu, šiame didelės apimties ir nemažai veikėjų talpinančiame romane buvo visko. Ir juodo, ir balto, ir šilto, ir šalto. Bet juk toks yra gyvenimas. Negali viskas visada sektis. Taip nutiko ir šios knygos veikėjams. Vienas vakarėlis kartais būdavo sėkmingesnis nei kitas, vienas vyras lovoje geresnis nei prieš tai buvęs – ir joms tai tiko. 

Ir tikrai negaliu neužsiminti apie jaunystės klaidas, apie tai, kaip kartais vienas ar du pasakyti žodžiai gali pakeisti žmogaus gyvenimą. Kaip stipriai viską apversti aukštyn kojomis, paliekant skausmą, blogus prisiminimus ir nuolatines abejones tiek savimi, tiek ir visais kitais. Įdomus autorės sprendimas visa tai sujungti ir pasakojimą kurti taip, kaip sumezgė šiame romane. Visą laiką laukiau, norėjau sužinoti kai kuriuos dalykus, atsakymus į klausimus, kurie kilo skaitant dar pirmuosius knygos puslapius.

Marga knyga, dar margesni jos veikėjai. Daug seksualumo, laisvės, sekso, vakarėlių, teatro, ambicijų. Ir viskas vyksta nuostabiame mieste – Niujorke. Nežinau ar bebuvo galima pasirinkti geresnį miestą šiai istorijai, nežinau, ar buvo galima sukurti įdomesnę veikėją nei Vivianą. Moterį, kuri žino, ko nori ir tą gauna.

Leidyklos dovana.

Susitikime instagrame!