STIKLAINIS ŠIRDŽIŲ - Jennifer Hillier

Džordžina Šo sėdi kalėjime. Atlieka bausmę už bendrininkavimą nusikaltime, kurio metu būdama paauglė pakasė savo geriausią draugę su tuometiniu savo vaikinu Kalvinu Džeimsu. Jis iš kalėjimo pabėga, o Džordžinai išėjus į laisvė, jos aplinkoje vėl imasi rastis žmogžudystės ir kraupūs dalykai, kurie tarsi ją meta atgal laiku ir gąsdina visus aplinkinius. Tačiau ar tikrai viskas yra taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio?

Žiauriai gerai sukaltas trileris, kurį įvertinau ne puikiai, bet tikrai gerai. Kodėl ne puikiai? Nes pabaigoje autorė padarė tai, kas man asmeniškai nepatinka. Ji paėmė ir romano atomazgą sukūrė, pritempė ir tarsi iš oro išbūrė vieną detalę, kurios dėka stebuklingai viskas turėjo sukristi į vietas, o tai manęs neįtikino, nors tu ką. Viena vertus, tai buvo galima numanyti, tačiau trileryje tiek daug visko jau vyko, kad kažkaip nebuvau nusiteikusi ir tokiems siužeto vingiams.

Šitas žiaurus. Ne dėl pjaustymo ir kraujo, bet dėl visos prievartos ir merginų aklumo, naivumo, žmonių išnaudojimo. Tikiu, kad ir realybėje būna tokių žmonių, tiksliau tariant, antžmogių, tačiau čia buvo aukščiau visko. Skaičiau ir kraupau. Ir kaip ir kiekvieną kartą tokiose situacijose negaliu atsistebėti tėvų nedėmesingumu, visišku aklumu tam, kas vyksta jų vaikų gyvenimuose. 
Buvo įdomu ir tai, kad romanas pasakojamas iš kelių skirtingų perspektyvų - būtent šiam žanrui tai labai tinka, nes į viską gauni galimybę pažvelgti daug plačiau ir pamatyti bei įvertinti ir kitokias detales, pateiktas iš skirtingų pusių. Gerai susukta, sutapimai sudėlioti taip, kad beveik nepalieka vietos abejonėms ir kartu su veikėjais esi įsitikinęs labai ilgai, kad yra vienaip, o ne kitaip. 

Stiprus trileris, bet iš tos kategorijos, kuriuos sugrauži ir tiek. Penktadienio filmo kategorijos. Tačiau tiems, kam patinka netikėtos atomazgos ir serijiniai žudikai, knyga patiks. 

Leidyklos dovana.

Susitikime instagrame!