KALĖDŲ VAKARĖLIS - Karen Swan

Karen rašo dviejų tipų knygas – arba jos susijusios su kelionėmis, arba su kalėdomis. Tai čia ir iš pavadinimo gali susiprasti, kad bus pastaroji. Tik neslėpsiu, per visas šeimos negandas, dramas ir nesikalbėjimus tos Kalėdos čia buvo užgožtos. Nepaisant to, Swan puikiai sugeba priversti skaitytoją pamėgti veikėjus ir tiesig trokšti sužinoti, kaip jiems pasibaigs, nors kažkur giliai pasąmonėje visi suprantame kad visų laukia laiminga pabaiga.

Prieš pat Kalėdas miršta Lornų pilies savininkas ir paskutinis Airijos riteris, trių dukterų tėvas Deklanas. Paaiškėjus palikimo detalėms seserys lieka suglumusios, žmona nieko nebesupranta, o tėvo mirties įneštas chaosas dar labiau įsisiautėja. Paaiškėja, kad pilis palikta būtent jauniausiai ir kuris laikas nuo šeimos atsiskyrusiai seseriai Vilou. Kitos seserys ir žmona jaučiasi išduotos, nesupranta, kodėl taip įvyko. Tačiau tai dar nėra blogiausia – pilis skendi skolose, jai reikalingas remontas ir kuo skubesnė pagalba. Vilou netrunka rasti pirkėją, tačiau prieš parduodant pilį turi būti surengtas Kalėdų vakarėlis…

Pati turiu sesę. Labai ją myliu, bet kartais viena kitai ir nagučius parodom ir pasibaram, nes būna feng šui nesueina, kartais nuotaikos ne tos ar mėnulio fazė nepadeda bendrauti. Todėl puikiai suprantu pagrindines veikėjas.

Keturios moterys, keturios labai pasimetusios moterys labai įtemptu metu, kai tėvas, vyras, gyvenimo meilė ir autoritetas jas palieka. Velniškai sunkus laikas. O kur dar visokie gražūs vyrai, sukantys apie vieną ar kitą sparną. Kaip susikaupti? Kaip rimtai spręsti palikimo reikalus, kai kažkas vietoj parašų dėliojimo bučiuoja? Arba kaip pradėti verslą, kai vietoj rimtų sprendimų priėmimo vidury žiemos puoli į ledinį ežerą? Man patiko tai, kad visos trys buvo velnių priėdusios. Kitu atveju būčiau tik pečiais pagūžčiojus, kad eilinė meilė seilė, o dabar tas seserų užsispyrimas ir stūmė viską į priekį.

Smagus romanas. Vietomis gal kiek per daug ištęstas, bet negalėjau nesižavėti seserimis ir tuo, kad nors ir belenkaip skirtingos, vis tiek sugebėjo viena kitą palaikyti ir mylėti. Gal ir ne stipriausias Karen Swan darbas, tačiau labai tinka šventiniam laikotarpiui. Ir ne tik. Skaityčiau šią knygą bet kada, nes Kalėdos čia buvo tik blankus fonas seserų santykių peripetijoms.

Leidyklos dovana.

Susitikime instagrame!