LĖTA UGNIS - Paula Hawkins

Londono kanale, vienoje iš baržų randamas Danielio lavonas. Įtariamoji – naktį su juo praleidusi Laura, niekuo neišsiskirianti mergina, kuri padeda senutėms ir gyvena ramų gyvenimą. Tačiau istorijoje veikiančios senučiukės ne iš kelmo spirtos, viena už kitą landesnės ir smalsesnės, tad jos tikrai „padeda“ tyrimui ir visiems, kurie domisi šiuo nusikaltimu. Trys moterys – Danielio teta, potenciali žudikė Laura ir landžioji kaimynė Miriam – jos visos turi ką slėpti ir galbūt net yra kažkuo susijusios.

Čia toks labiau tradicinis detektyvas, nei trileris. Ir visai smagu kartais tokius į rankas paimti, kai įtampos mažai, tik daug narpliojimo ir nusukimo į akligatvį po akligatvio. O ir kai kurių veikėjų portretai įdomūs, ypač kai praeitis taip stipriai įsikabinusi velkasi iki dabar, ir dėl to imi elgtis karštakošiškai, neapgalvotai, kas vėliau gali atnešti skaudžias pasėkmes. Bet argi ne visi turime skaudulių iš praeities, kuriuos nors ir norime paleisti, bet nesugebame, kad ir kaip stengtumėmės? Keliu retorinius klausimus ir vis tik sutinku su autorės sukurtais siužeto vingiais ir kai kuriais veikėjų poelgiais. Vienus dalykus galiu pateisinti, kitų niekaip, bet suprasti, empatiškai užjausti vis tik nėra sunku.

Ir nors knygą perskaičiau su dideliu susidomėjimu, pabaiga ir paslapčių atskleidimas pasirodė kiek suskubėti. Norėjosi gilesnio įklampinimo ir baugesnio klaidinimo, gal net panašaus jausmo, koks buvo apėmęs skaitant šios autorės knygą „Mergina traukiny“ – ją skaičiau seniai, bet daug ką neblogai pamenu. O štai šioji tikrai tokia įsimintina nėra. Lengvas, pagaulus detektyvas. Kartais tokie tinka ir patinka, padeda pravėdinti smegenis, pailsėti ir per daug nemąstyti.

Leidyklos dovana.

Susitikime instagrame
!
www.instagram.com/gretabrigita.lt

https://www.baltoslankos.lt/leta-ugnis