KOL NEIŠĖJAI – Clare Swatman

Oj koks klaidinantis viršelis. Tikėjausi visai nesudėtingos knygelės, lengvo skaitinio, kad pailsėt nuo visokių nelaimingų meilių ir karų... o gavau knygą apie gedinčią moterėlę ir jos „keliones laiku“ ir bandymus pakeisti praeitį.

Zoe po netikėtos vyro žūties atsibunda praeityje... ir taip vis netikėtomis datomis, tomis dienomis, kurios buvo kažkuo svarbios jos santuokoje. Nenoriu atskleisti daugiau. Bet knygos esmė būtent tokia.

Kas matė filmą "If Only", prisimins, kad siužetas praktiškai analogiškas, tik ne diena kartojosi, o svarbias dienas Zoe gavo progą pakartoti. Buvo skaudu skaityti apie jų nesėkmes ir Zoe naivų tikėjimą, kad gali kažką pakeisti. O juk iš visų knygų ir filmų žinome, kad su laiku negalima žaisti ar jam daryti įtaką.

Žavėjo jų abiejų stiprybė ir pastangos; ne visos santuokos tą atlaikytų, esu tikra. Didelė dalis moterų nuleistų rankas arba pasiaukotų, o vyrai pasipustytų padus... esu garantuota.

Tikėjausi vieno, gavau ką kita. Bet nuo to knyga tikrai netapo prastesnė. Tik jau vertėjai su redaktore duočiau velnių. Ir stipriai. Gaila, nerankiojau perliukų, o tokių, deja, buvo ne vienas ir ne du. Pavyzdžiui, kalba apie Delį, ir staiga atsiduria Peru... ar šiaip visokie neaiškūs, tarsi iš kosmoso nukritę vertimai. Sunku nepastebėti net jei neturi daug bendro su kalbomis, o aš, deja... turiu.

Tokia labai romantiška istorija, atrodytų, lengva, bet man ji paprasta nepasirodė. Privertė susimąstyti apie brangius žmones, ir kaip mes jų nevertiname kol juos turime šalia. Ir mąsčiau ne tik apie tai, bet ir apie visokias smulkmenas, iš kurių ir susideda mūsų gyvenimai. Patiko. Ypač pabaiga. Tikėjausi tam tikrų dalykų, kurie įvyko, bet šiaip autorė puikiai viską susuko, kad buvo ir netikėtų sprendimų.