RANKA, KURI TAVE MAITINA – A.J.Rich

Istorija pasakoja apie Morganą, gyvenančią gražų gyvenimą su sužadėtiniu ir trimis šunimis. Vieną dieną, grįžusi iš paskaitų, ji savo draugą randa negyvą, sudraskytą šunų, o šunis kruvinus ir lyg paklaikusius lakstančius aplink.

O vaikyti, kokia keista knyga. Ne blogąja prasme. Bet tiesiog, keista. Labai lengvas rašymo stilius. Sunkios aptariamos temos. Morgana studijuoja viktimologiją – tiria nusikaltimų aukas, daro tyrimus ir eksperimentus internete. Ši dalis man ko gero patiko labiausiai – pasakojimas apie jos praeitį, jos profesiją; patirtis eksperimentuojant ir kas ją atvedė iki tokios profesijos. Tai būtent ši dalis praplėtė mano žinių bagažą, nes netikiu, jog abi autorės viską tik kūrė, juk rašant tokiomis rimtomis temomis norėtųsi faktų.

Skaitydama nesupratau Morganos sprendimų. Suvokiu, kad skaudu, o kai dar supranti, kad tavo būsimas vyras, ko gero visai nebuvo tas, kuo manei jį esant... jau ir post factum norėsi rasti atsakymus į kylančius klausimus, ar ne? O vat aš kažkaip skaitant erzinausi. Viskas rytasi žemyn, o ji vis tiek visur kiša snapą.

Galiu labai lengvai pasakyti kam patiks ši knyga – šunų ir apskritai gyvūnų gerbėjams. Mylit visus gauruotus ir negauruotus padarėlius, negalit apeiti skelbimo apie pamestą katiniuką ar pasiklydusį aviganį? Ši knyga jums. Nemeluoju. Apie šunis čia buvo kalbama daugiausiai, veikėjai elgėsi su jais, tarsi jie būtų žmonės; tačiau vėl gi, buvo paminėta ir nemažai labai įdomių dalykų apie šunų psichologiją, jų dresavimą. Nors tuo nesidomiu ir man nelabai aktualu gyvenime, skaityti patiko.

Tai nėra bloga knyga. Kaip trileriui, man kažko pritrūko. Gal motyvų. Arba šiek tiek tiek kitokių priežasčių. Ir pabaiga. Viskas paaiškinta per dvi pastraipas. Na, tiek daug visko vyko. Galėjo tą atomazgą dar dar šiek tiek sulėtinti, įvesti to tikro trilerio jausmo, kai atrodo, kad žinai kas kaltas, kame esmė, o paaiškėja, kad klydai. O čia atspėjau.

Jau kas labai tinka šiai knygai – tai jos viršelis. Tiesiog tobulai atitinka knygą. Ir labai malonu skaityti knygą be korektūros klaidų. Nors kartą. 

Rekomenduoju šunų mylėtojams ir trilerių mėgėjams.