VIENINGIEJI – Ann Patchett

Oj, kokia sudėtinga knyga. Istorija paprasta, tačiau jau autorės pasirinkta stuktūra... kiek daug veikėjų, ir kaip viskas painiojasi skaitant. Tam, kad suprasčiau, kuris ten kurios vyras, buvau pasipaišiusi schemą – nedidelį šeimos medį – lape ir vis užmesdavau akį.

Siužetas šokinėja per nemažai vietų, kalbama apie daug žmonių, o visų svarbiausia – šešis jų vaikus – Terezos ir Barto ketvertą: Kalą, Holę, Džanetę ir Albį bei Beverlės ir Fikso vaikus Franę ir Karoliną. Visus vaikus suvienija viena – neapykanta savo tėvams. Jie susisaisto pačiais įvairiausiais saitais ir bendrauja visą gyvenimą, nes tiek viena, tiek kita šeima išyra.

Labai patiko knygos pradžia, ypač palyginimas apie dievą, dalijantį duoną ir žuvį, taip čia jie dalijosi alkoholį ir apelsinus...
Kiekviena šeima turi savo problemų, kaip jau minėjau ne kartą. Kaip ir kiekviena šeima turi savo tragedijų. Šiuo atveju tragedija gana skaudi, nes į tai įsivėlę dviejų šeimų vaikai ir visi jaučiasi kalti, lyg būtų galėję ką pakeisti... ir tikrai, o kas, jei? Nemanau, kad vaikus reikia laikyti prie savęs prisirišus... bet ŠEŠIS vaikus palikti likimo valioje... nežinau...

Lygiai taip pat pilna kaltinimų visoms pusėms dėl vaikų auklėjimo – skaudu buvo skaityti, ir neteisinga. Aš vietomis jaučiausi, lyg taip tebūtų varžomasi. O tiems, kas vasarai pasiimdavo „visą komplektą“ irgi dažnai nenusisekdavo, nes, priklausomai nuo vaikų amžiaus, būdavo vis kitos problemos. Ir kartais vaikai į konfliktus būdavo tvirtai įpinti, tarsi skyrybos būtų ir jų kaltė.

Skaitant pirmą knygos pusę man nepatiko, pripažinsiu atvirai – ne visai buvo aišku kas ir čia ir kodėl vyksta. Pabaigoje situacija buvo daug geresnė, įtraukė, veikėjai įtikino, paaiškėjo daug kas ir iš pirmosios knygos pusės. Buvo jautrių, skausmingų vietų. Buvo ir tokių, kur juokiausi balsu.

O šiaip... bet tikrai, kodėl vaikai dažniausiai yra tie, kurie kenčia skiriantis tėvams, ir lieka pamiršti?

Knyga apie neapykantą, apie meilę, apie santykius. Apie atleidimą kitiems ir sau. Sudėtinga ir itin jautri istorija.

Leidyklos dovana.