SPĖK, KAS? – Chris McGeorge

Pamenu, prieš kelis mėnesius džiūgavau atradusi, jog man visai patinka trileriai. Šis gal labiau detektyvinio pobūdžio, ko aš nemėgstu, tačiau pati idėja mane sudomino. Perskaičius anotaciją jau žinojau, kad knygos noriu.

Visiškai netikėtai viešbučio kambaryje atsibunda šeši žmonės ir atranda, kad jie visiškai izoliuoti; be to, vonioje lavonas. Televizijos ekrane pasirodęs arkliažmogis juos perspėja, kad žudikas yra tarp jų, ir kad pagrindinis veikėjas Morganas Šepardas turi tris valandas išsiaiškinti, kas tą padarė. Kitu atveju, padariniai bus tragiški. Netrukus Morganas pradeda aiškintis, ima aiškėti keisti dalykai...

Romano pliusai:
Įtampa. Bent iki trijų šimtų puslapių jutau įtampą; taip ir turėtų būt skaitant gerą trilerį. 
Gerai sukurti veikėjai. Visi savotiški, labai skirtingi, o dėl to buvo tik įdomiau skaityti. Visi su savo demonais.
Netikėti siužeto posūkiai. Na, kai jau galvoji, kad viskas, o pasidaro dar keisčiau arba įdomiau. Tokių akimirkų buvo ne viena ir ne dvi. Tas labai patiko.
Tai, kad autorius apgavo visus. Žmones kambaryje, žmones už kambario ribų... visus. Skaitytojus įskaitant. Gal pastabesnis žmogus ir suprastų, kame čia esmė, bet viskas buvo sudėliota tikrai stipriai.

Minusas:
Pasakysiu paprastai – manęs neįtikino žudiko pretekstai ir motyvai. Negaliu daugiau nieko sakyti, nes atskleisiu visą esmę, bet nors ir viskas į stalčiukus susidėliojo logiškai, bet realiai, aaaaaaaa, kokiu psichu turi būti, kad sugalvot tokį „žaidimą“???

Aš visad mėgstu apie knygą pasakyti ką nors daugiau, pakapstyti giliau, bet čia toks romanas, kai kalbėdama apie jį galiu tik sugadinti kažkam malonumą. Skaitykit atidžiai, bandykit spėliot ir pasidalinkit savo spėjimais. Kam patiko filmai „Pjūklas“, ši knyga tikrai labai patiks, nė neabejoju.

Leidyklos dovana.