KUR TADA BUVO TAVO DIEVAS – Sausis Upė


Kaskart kam negero nutikus man kyla mintis - tai jei iš tiesų Dievas egzistuoja, kur jis būna tomis baisiausiomis akimirkomis? Kur būna tada, kai mažam vaikui diagnozuojama nepagydoma liga; kur būna tada, kai daug metų negėręs alkoholikas galiausiai paslysta ir vėl griebiasi stikliuko? Kur jo ranka tada, kai mašina partrenkia niekuo nekaltą žmogų? Kur? 
Ir skaudžiausia tai, kad net ir itin tikinčių žmonių tas Dievas neapsaugo. Kaip tą paaiškinti?

Kai man parašė Sausis ir pasiūlė savo knygą, aš apie jį buvau girdėjusi tikrai nedaug. Mačiau, jog visose internetų platybėse ši knyga šmėžavo, tačiau daugiau nelabai ką ir žinojau. Tik  gavusi knygą pasidžiaugiau draugei, kuri sakė, jog jo tekstus jau kuris laikas seka FB. Na jei ta draugė sako, kad bus gerai, blogai būti negali. Tad kibau.

Sausis ne šiaip dalinasi savo patirtimis, jis pasakoja apie kritimą. Į duobes, į griovius, gilius ir tamsius... į patekimą į tokias vietas, iš kurių taip lengvai neišeisi ir neišsikapanosi net ir labai norėdamas. O net jei ir bandysi kapanotis visomis išgalėmis, kažkas vis tiek nuspręs tave truktelt žemyn taip, kad maža nepasirodys. Arba tiesiog gai prireikti pagalbos iš šalies – bet ir vėl, ta pagalba turi būti tikra... ne kokia sekta, kuri tau taip praplauna smegenis, kad pats nebesuvoki, ko ten išvis atėjai...

Sausis nėra optimistas, bet sugebėjo pasimokyti iš savo klaidų, aš labai to tikiuosi. Ne tik klausinėjo kitų, kur buvo jų dievas, bet ir pats nėrėsi į ilgas, sudėtingas, ne visada aiškios kilmės ir paskirties paieškas, tačiau galiausiai daug ką priėmė kaip pamoką.

Aš tikrai esu linkusi pasidalinti ir įvairiais asmeniškumais, tačiau šikart nutariau, jog to nedarysiu. Nereikia. Nes ne man vienai būtų skaudu skaityti apie dalykus, kuriais norėčiau dalintis... 

Tai itin jautri knyga. Apie šeimą ir jos vertybės, apie paieškas, apie norą gyventi, norą mylėti ir būti mylimam. Dalį knygos prasriūbavau, kitą dalį skaičiau ir linksėjau galva. O minčių mintelių, vis norėjau pasižymėti ar nusifotografuoti.

Žinau, kad klausimas bus, tad iškart pasakau – knygą įsigyti galite https://sausis.lt. Ir tikrai, nuoširdžiai, man patiko, aš ją pasiliksiu ir vis paskaitinėsiu, nes iš duobės lipti kartais lengviau, kai turi už ko kabintis.

Autoriaus dovana.