UNDINĖLĖS MIRTIS - Rydahl & Kazinski

Reto tamsumo ir niūrumo ši knyga. Gotikinė. Burtoniška gal net, daug kraujo, tamsių užkaborių, gatvelių, požemių, labirintų ir žiurkių. Nešvaros ir žemos moralės. Jei įsivaizduoti kelis tamsius veikėjus veikiančius viename kūrinyje - tai čia šis. Intrigos, pikti kėslai, neaiškios priežastys. Ir potencialiai galėjęs būti turbo įdomus pagrindinis veikėjas.

19 amžiaus pradžios Kopenhaga. Niūrus, tamsus, vandens skalaujamas miestas, kupinas daug paslapčių. Ir panašu, jog tokių turi beveik visi. Įvyksta kraupus nusikaltimas - nužudoma prostitutė, o kaltas lieka ne kas kitas, o mums visiems gerai pažįstamas pasakorius Hansas Kristianas Andersenas. Jis, kartu su nužudytos prostitutės seseria imasi aiškintis situaciją, ieškoti kaltųjų ir taip gelbėja savo kailį.⠀

Romanas tikrai turėjo daug potencialo, ypač kai pagrindinis veikėjas toks spalvingas. Aš labai norėčiau tikėti, kad žmogus, rašantis tokias pasakas, kaip „Mergaitė su degtukais“, „Undinėlė“, „Coliukė“ ir daug kitų įstabių istorijų yra nepamirštamas, kitoks, nei buvo čia. Iškalbingas. Nors meluoju. Čia iškalbos H.K. toli gražu netrūko. Tačiau norėjosi daugiau. Sužinoti daugiau apie jo mintis, idėjas bei mūzas jo galvoje ir sieloje. O kažkodėl viskas sukosi tik apie žudymą ir eksperimentus.

Ar tai dar viena knyga, kuri įrodo mums kokie stiprūs yra galios ir pažinčių žaidimai? Be abejonės. Ar tai kitoks detektyvas? Žinoma. Motyvai? Nesakysiu apie juos nieko, kiekvienas išprotėja savaip. Tačiau buvo įdomu stebėti nusikaltimo augimą, bandymus, užsispyrimą. Norą pasiekti savo, nesvarbu kokia kaina.

Romane daug detalių, simbolių, susijusių su Anderseno kūryba. Degtukai, kareivėliai, kalbančios žvakės, Undinėlės... Tik mokėk visa tai pastebėti. O aš, neslėpsiu, tikėjausi daugiau.⠀

Detektyvas man patiko. Puslapius verčiau greitai, norėjosi daugiau. Bet stogo nenunešė. Ir tai tėra skonio reikalas. Tamsaus siužeto norintiems, pats tas. Mėgausitės tiek juo, tiek aprašoma Kopenhagos atmosfera, garantuoju. O aš pati prisiminiau vaikystę ir kaip būdama vaikas krimtau šio rašytojo pasakas, ir pagalvoju apie tai, kiek daug laimės jos man tada suteikė.

Leidyklos dovana.

Susitikime instagrame!