ARTIMA SIELA - Nicholas Sparks

Man reikėtų nustoti pačiai sau meluoti, kad kartais nemėgstu lengvų meilių seilių. Mėgstu. Gal tai priklauso nuo mėnulio fazės, gal nuo nusiteikimo, o gal nuo nuotaikos ir gyvenimo aplinkybių. O man viskas susidėjo į vieną ir romanas labai skaniai perėjo mano filtrą. Nicholas Sparks yra linksniuojamas kaip pats didžiausias skaitytojų virkdytojas, o pagal jo knygas sukurtos ekranizacijos atneša daug emocijų, tačiau priverčia iš naujo patikėti meile. Specialiai nenorėjau skaityti knygos, pagal kurią jau mačiau filmą, tad šioji pasitarnavo su kaupu. Ar skaitysiu tas, pagal kurias jau mačiau filmus? Neplanuoju, nes manau, kad jie geresni. Gal per drąsu taip teigti perskaičius vos vieną autoriaus knygą, tačiau tai tik mano nuomonė.

Pasakojimas sukasi apie gyvenimo kryžkelėje besiblaškančią moterį, vardu Houpė ir Tru, kuris grįžo iš Zimbabvės į Ameriką tam, jog pirmą kartą susitiktų su savo tėvu. Du nepažįstamieji susitinka paplūdimyje ir jų gyvenimas pasisuka… Mažo miestelio idilė. Meilė seilė, pliažas, smėlis, paslaptingi laiškai ir nemažai dramos. Nicholas Sparks, daugiau komentarų čia nereikia.

Tai knyga tokioms, kurios ašaromis laisto puslapius. Rašytojas renkasi kankinti veikėjus, dėl absurdiškų priežasčių neleidžia jiems būti kartu, kaišioja pagalius į ratus arba priverčia juos rinktis ne tuos dalykus, kuriuos veikėjai norėtų rinktis, jei nepriklausytų nuo rašytojo plunksnos. Sparksas čia elgiasi kaip visos trys Moiros, tiek verpia, tiek matuoja, taip pat lengvai ir nutraukia jų likimo siūlus. Bet mano apžvalgas skaitantys žino - nekenčiu, tiesiog nevirškinu neadekvačių sprendimų, kvailų pasirinkimų ir laimės nustūmimo šalin, nes “o ką pagalvos kiti”. Burbu, tačiau knygos veiksmas vyksta dabar. Mūsų laikais. Ne Veronikos. Tad rašytojui šito neatleisiu. Bet kitaip nebūtų problemos. Nebūtų jos - nebūtų romano.

Nepaisant mano nusivylimo moters kvailumu, laiko švaistymu, Sparks ir vėl padaro tą patį - priverčia patikėti meile, sujaudina, sugraudina. Poilsiui, tokiam tikram atsipalaidavimui ir smegenų iškrovimui iki 0%, kad paskui galėtum vėl iš naujo įkvėpti ir gyventi toliau. Saldu. Bet man tiko ir tą akimirką patiko.

Susitikime instagrame!