EIMĖ SNOU - Tracy Rees

Buvau labai pasiilgusi romanų, kuriuose plaikstosi suknelės, kuriuose džentelmenai asistuoja damoms, kur manieros yra svarbiau nei sveikas protas. Buvau išsiilgusi Viktorijos laikų, nes jie mums tokie tolimi ir svetimi, bet kažkodėl nesižavėti negali.

Eimę Snou, dar kūdikį sniege randa Aurelija - turtingų ir galingų aukštuomenės narių dukra. Aurelija tokia užsispyrusi, jog mergaitė lieka jų dvare ir gyvena engiama suaugusiųjų, tačiau be galo mylima ją radusios mergaitės. Nors jas skiria nemažai metų, dvi merginos susidraugauja, sulimpa viena su kita ir gelbėjasi iš niūraus rūmų gyvenimo viena kitos pagalba. Tačiau ateina metas, kai Aurelijai primetama santuokos perspektyva ir ši leidžiasi į kelią. Tačiau tai ne viskas - jaunos moters sveikata šlubuoja ir ji supranta, kad gyventi jai liko nedaug. Eimė lieka dvare, apsupta nemylinčių žmonių, o Aurelija negrįžta tada, kada žadėjo, viskas užsitęsia. O jaunai moteriai galiausiai parvažiavus, ji miršta. Tačiau Eimė nelieka nei nuskriausta, nei palikta tuščiomis - draugė palieka jai laišką, iš kurio galima suprasti, kad jai teks leistis draugės pramintais keliais ir bandyti sudėlioti dėlionės dalis į reikiamas vietas.

Labai, nepaprastai patiko man šita knyga. Ko norėjau, tą ir gavau - puslapiai vertėsi nejučiomis, knygos skyriai keitė vienas kitą ir mane žavėjo kone visi veikėjai. Dauguma jų man pasirodė unikalūs ir įdomūs. Ir net Eimė, turėjusi nuolat skųstis, gedėti ir liūdėti - to nebuvo, arba buvo tik tiek, jog manęs, kaip skaitytojo, neerzino. Ji tiesiog veikė, ėjo, judėjo ir pati būdama gera matė tą gerumą kituose žmonėse. Būtent todėl manau, kad jai taip ir sekėsi. Tai buvo tarsi atlygis už visus skaudulius, kuriuos patyrė vaikystėje.

Įdomi ir pati istorija. Aurelijos nepriklausomybė, maištas prieš sistemą ir prieš visus čia nebuvo tiesiog tam, kad maištauti - čia moteris truputį aplenkė laiką, nenorėjo būti tiesiog kažkieno žmona, ji rinkosi laisvę. Laisvę mylėti ką nori, laisvę keliauti kur nori. Ir aš, gyvendama jau 21 amžiuje vis tiek ją puikiai supratau. Tiek kaip moterį, kurios laisvės nuolat varžomos kažkieno primetamais saitais, tiek kaip tiesiog žmogų, kuriam kažkas aiškina, kaip derėtų ar nederėtų elgtis.

Romanas kupinas gerų emocijų, meilės draugei - tiksliau, šiltos ir tvirtos abipusės draugystės. Kupinas veikėjų noro keistis į gera. Patiko man Eimės kelionė ir jos paieškos. Šį tą numaniau ir paaiškėjo, neklydau. Tačiau man viską sugadino Eimės atsiradimo istorija, pritrūko logikos ir viskas pasirodė truputį nuskubėta. Neįtikino, nes jei buvo taip, kaip buvo, iš kur tada tiek tos neapykantos? Kita vertus, juk turėjo kažkas kautis su visu tuo gerumu, sklindančiu iš daugumos veikėjų.

Gražus, vaizdingas romanas, protingos veikėjos, įdomūs siužeto vingiai ir Viktorijos laikai, kai šiugždėjo suknios, gatvėse dardėjo karietos ir visi gėrė arbatėlę išsipustę. Jauki atmosfera, nemažai drąsos ir įdomių kelionių - tiek visko šiame romane.

Susitikime instagrame!