ĮKAITĖ - Clare Mackintosh

Dar vienas trileris, apie kurį noriu pasakyti labai daug, tačiau negaliu. Man sažinė neleidžia atskleisti tų siužeto vingių, kurie, nors ir be galo įdomūs, bet yra esminiai. Jie yra nusikaltimo motyvai. Ir šįkart norėčiau, taip norėčiau viską aptarti plačiau, tačiau negaliu. Negadinsiu kitiems malonumo. Bet trileris man patiko. Ir būtent dėl tų motyvų, apie kuriuos negaliu kalbėti.

Tiesioginis skrydis iš Londono į Sidnėjų – pirmas toks istorijoje. Mina šio skrydžio metu gauna žinutę, kurioje jai liepiama suorganizuoti lėktuvo apgręžimą. Moteriai grasinama, kad jei to nepadarys, nukentės jos dukrelė. O tada skrydžio, labai ilgo skrydžio viduryje ima dėtis keisti dalykai. Pradedant keleivių mirtimis, sunkiai paaiškinamu detalių atsiradimu ir baigiant teroristais, kurių, kaip paaiškėja, pilnas lėktuvas…

Buvo niuansų, kurie manęs šiek tiek neįtikino, nes nujaučiu, kad skrydžių palydovai turėtų būti atidesni. Bet čia tik mano drąsus įžvalgumas kalba, juk niekada nežinai, kaip pats elgtumeisi persmelktas panikos, tačiau ne šiaip sau jie yra apmokomi kaip nepasimesti tūkstančiuose skirtingų scenarijų.

Kitas dalykas, kuris šiek tiek glumino, tai pirma romano pusė. Kai jau persiverčiau į antrąją, viskas stojo į savo vietas, paaiškėjo „žaidėjų“ vaidmenys ir paskirtis, tačiau pirma pusė knygos buvo velniškai ištempta, o viduryje knygos po tiesiog užliūliuojančio siužeto buvau tarsi tornado įsiurbta į įvykių centrą, kur buvau ir pavėtyta ir pamėtyta. Tačiau toks pokytis man priminė tuos greitus penktadienio filmus, kai dar žiūrėdavau televizorių: kaip ir viskas gerai, tačiau supranti, kad tos perspaustos veiksmo scenos bando kompensuoti nuobodoką pradžią ir turi palikti įspūdį ilgam. Taip nutiko ir su šiuo trileriu.

Tai jau ketvirtoji šios autorės knyga, kurią skaičiau. Nesigailiu, man patiko. Patiko tai, kad autorė nepabijojo ir į romaną įpynė tokias šiandien aktualias problemas ir ėmė apie jas kalbėti. Ar kiek per drastiškai? Be abejo. Ar hiperbolizuotai? Mano nuomone, taip. Tačiau visokių manijų ir mėnulio užtemimo paveiktų žmonių būna, visokių ir reikia, nes kitaip gyvenimas būtų labai nuobodus.

Leidyklos dovana.

Susitikime instagrame!