PASAKYK, KAD GAILIESI - Melinda Leigh

Mėgstu, kai detektyvuose kalbama ne tik apie nusikaltimą, lavonus ir tyrimus, bet kai autorius įtraukia ir šiek tiek veikėjų asmeninio gyvenimo. Juk yra labai svarbu ir psichologinis portretas, tam tikri praeities įvykiai, juk jie parodo detektyvo asmenybę, o mes galime geriau suprasti, kodėl imamasi vieno ar kito veiksmo. Kodėl kažko bijoma. O kodėl, priešingai – puolama į ugnį plikomis rankomis. Būtent todėl ir mėgavausi skaitydama apie Morgan ir jos darbą bei gyvenimą. Nes spėjau ją geriau pažinti.

Morgan – prokurorė, viena augina tris dukreles, o buityje jai padeda tvarkytis senelis. Morgan po truputį stojasi ant kojų po vyro žūties, gauna gerą darbo pasiūlymą, tačiau likimas sumaišo visas kortas – dingsta mergaičių auklė Tesa, o į Morgan gyvenimą sugrįžta paauglystės laikų simpatija, buvęs policininkas, dabar privatus tyrėjas Lensas. Situacija išvirsta tragedija, kai Tesa randama negyva, o įtarimai pareiškiami Tesos vaikinui ir jų kaimynui Nikui. Morgan įsitikinusi, jog vaikinas nekaltas, tad imasi daryti visiškai priešingo dalyko nei įprastai – ji nusprendžia jį ginti teisme.

Knygos idėja matyta ir girdėta – paauglių dramos, kurios pasibaigia nelaime. Visi kalti, visi kažką slepia, tik vėliau paaiškėja, kad tos paslaptys nieko vertos; paaugliškos baimės viską hiperbolizuoja tiek, kad pats įtiki nebūtais dalykais. Bet neslėpsiu, įtariau kas antrą veikėją. Mintys buvo nuvedusios tamsiais keliais, kai kaltinau niekuo dėtus ir kaip tik gerus, sąžiningus veikėjus. Tokie jau esame, neturėdami visos reikiamos informacijos mėgstame susikurti scenarijus ir paskirstyti vaidmenis. Ir man patiko, kad nieko neatspėjau. Kad visą knygą abejojau.

Geras trileris. Kokybiškenis, nei penktadienio filmas, nes veikėjai įdomūs ir kiekvienas jų su cinkeliu. O būtent tai ir veža, norisi skaityti toliau ir aiškintis kas ten kalti, o kas tiesiog žiopli ir veliasi kur nereikėtų veltis. Ir dar patiko tai, kad beveik nebuvo tų „nesikalbam, bet varom save iš proto“ situacijų. Čia veikėjai aiškinosi viską – nuo tyrimų, iki santykių peripetijų. Didėlė padėka autorei už tai. Tiek už įtampą, tiek už atvirumą, kai jo reikėjo.

Leidyklos dovana.

Susitikime instagrame!