HAIDNO PENTAGRAMA - Anria Reicher

Nutiko įdomus dalykas. Skaičiau knygą, o greta visos suktos istorijos vedžiau į paiešką įvairias organizacijas, įsijungdavau vieną kitą kūrinį. Kai liko skaityti gal kiek daugiau nei 100psl., įsijungiau knygoje gana stropiai aprašomą „Pasaulio sukūrimą“, sukurtą būtent Haidno. Fone grojant muzikai bėgau puslapiais, nes istorija įtraukė ir tikrai norėjosi sužinoti kaip viskas baigsis. Ir tada nutiko keistas dalykas. Vos užvertus knygą muzikos kūrinys baigėsi. Įdomiai sutapo, kad romanas apie Haidną ir jo kūrinys pasibaigė tą pačią minutę.

Šio trilerio centre – daug veikėjų. Vieni jų ropoja žmogžudysčių klampynėmis Meksikoje, kitus kažkas persekioja Vienoje, o treti išvis neaiškioje lokacijoje. Tačiau romano esmė – dingusios Haidno kūrinio natos, dėl kurių, akivaizdu, kai kurie pasiryžę ir galvą padėti. Jauna smuikininkė Estrela imasi aiškintis natų kilmę, laksto po pasaulį su vaikystės draugu, o kriminalistai tiria nužudymus, susijusius su senuoju kompozitoriumi.

Man buvo įdomu. Jaučiuosi nemažai sužinojusi apie kūrinius, kompozitorius, kūrybą ir net istoriją. Tačiau visą laiką buvo apėmęs jausmas, jog primena „Da Vinčio kodą“ - ne paveikslai, o muzika. Ne dailininkas, o kompozitorius. Aišku, įtrauktos sektos, senos organizacijos, slapti susibūrimai ir begalės vieni už kitus gudresnių ir piktesnių veikėjų. Kadangi „Da Vinčio kodą“ skaičiau be galo seniai, buvo net ir smagu. Toks nepakartojamas pakartojimas, kuris man tiko.

Įdomiai viskas išsinarpliojo, šiek tiek nustebino kai kurie siužeto vingiai, tačiau pilnai istorija mėgautis neleido begalės veikėjų. Jų buvo gerokai per daug, iki šiol nesupratau, kam reikėjo Meksikos ir veiksmo ten, kai viską buvo galima kažkaip apriboti iki vieno žemyno. Vėlgi, čia tik mano nuomonė, kitiems tas transatlantinis plavinėjimas gal patiks.

Greita, informacijos kupina knyga, kuri pasiūlys pasidomėti klasikine muzika, jos pasiklausyti ir galbūt atrasti ką nors įdomaus. O jei ir ne, ne bėda – trileris kaip saldainiukas, bent porą vakarų būsit panirę į šią istoriją ir norėsit sužinoti, kas ir kodėl nutiko, kad žmonės iš skirtingų pasaulio kampelių pjaunasi dėl natų lapo.

Leidyklos dovana.

Susitikime instagrame!