VERITĖ - Colleen Hoover

Pabūsiu nepopuliari ir pasakysiu, kad man ši knyga patiko. Ar rasčiau vis tiek prie ko prikibti? Oj, žinoma, aš visuomet mėgstu kapstyti, narstyti viską po kaulelį, analizuoti tol, kol dingsta logika. Bet. Bet ši knyga man į rankas, matyt, pateko tada, kai labiausiai jos reikėjo. Ją pasiėmiau ir puslapiais praskriejau, nieko neatspėjau, nors pradžioje maniausi žinanti viską. Ir deja, arba galvoje nesusijungė reikiami taškai, arba autorė gana kokybiškai viską sumaizgė.

Luena, vidutinės sėkmės rašytoja imasi kiek keistos užduoties: moterį prikalbina pabaigti į avariją patekusios ir rašyti nebegalinčios Veritės knygų seriją. Luenai pažadamas nemažas atlygis, o kur dar keistai užsimezgęs ryšys su Veritės vyru. Rašytoja išvyksta į Veritės namus, kurie alsuoja „brontėjiška” atmosfera ir niekas juose nežada nieko gero… ir žinoma, viskas dar labiau susijaukia Luenai atradus Veritės dienoraštį – rankraštį, kuriame skleidžiasi šiurpi tiesa.

Neapsigaukite – gilumos ar kažko protingo kaži ar rasite. Čia viskas greita, aštru, o pasigilinus, gal ir ne visada logiška. Bet kaip kabina, kaip mane kabino, kaip aš norėjau sužinoti kas bus toliau! Ir kaip keistai mane vertė jaustis istorijos ir istorijos jose: Veritės kaleidoskopas, kai viskas susimaišę, susipynę ir net pabaigus knygą negaliu pasakyti kaip ten buvo iš tiesų.

Nenoriu būti kaip tos mokytojos mokykloje, kurios iš raudono obuolio ant stalo išskaito veikėjų kančias ir nerimą, tačiau šioje knygoje Veritės vardas man visą laiką nedingo iš minčių. Kuria prasme? Iš lotynų kalbos – veritas – reiškia tiesą arba realybę. Ir tai mane varė iš proto, nes Veritės dienoraštis baugino, siutino, pykdė, tačiau tai, kaip susidėliojo pabaiga… ėmiau abejoti dėl kiekvieno įmanomo siužeto posūkio ir vingio.

Greitas romanas, įtampos netrūko. Sekso scenų mano skoniui per daug, bet išversta gerai, tai nereikėjo vartyti akių ir įsivaizduoti nesąmonių. Vieniems patiks, taps smagiu savaitgalio skaitiniu, o kiti kritikuos ir sakys, kad viskas nuspėjama, akivaizdu ir naivu. Na ir kas. Poilsis protui irgi reikalingas, o tokios knygos tam ir skirtos.

Leidyklos dovana.

Susitikime instagrame
!
www.instagram.com/gretabrigita.lt